עמילות מכס

חברת עמילות מכס היא גורם מקצועי אשר תפקידו לייצג אותך, היבואן או היצואן, אל מול רשויות המכס והנמלים בתהליך היבוא או היצוא.
חברת עמילות מכס היא למעשה גורם משמעותי מאוד בשרשרת התהליכים המהווה את תהליך היבוא והיצוא של מוצרים אל הארץ וממנה, ומניעה את גלגלי הסחר הבינלאומי.
לרשותה של כל חברת עמילות מכס מקצועיות עומד מגוון רחב של כלים כגון ניסיון, קשרים וידע מקצועי נרחב בתחומי הסחר הבינלאומי, המסייעים לה להפוך ליד ימינו של הלקוח ולהפוך עבורו את התהליך כולו לקל, פשוט, חסכוני ומהיר יותר.
מהם תפקידיה ותחומי אחריותה של חברת עמילות מכס ? כיצד נבחר חברת עמילות מכס טובה ומקצועית? על כך ועוד בהמשך.

תפקידיה של חברת עמילות מכס

תחום השילוח הבינלאומי הוא תחום מורכב מבחינה לוגיסטית ובירוקרטית, הכולל מעורבות של כמה גופים מקצועיים שונים. כדי שהעסק כולו יפעל באופן המסודר והמתועד ביותר, הוקמו מערכות לוגיסטיות מסועפות המניעות את הסחר הגלובלי בכל מדינה ומדינה. בארץ, מערכות אלו כוללות גופים כמו רשויות המכס והנמלים, משרדי ממשלה שונים (למשל: משרד הבריאות, משרד התקשורת, משרד התמ"ת ועוד), גופים כמו מכון התקנים ועוד. לצד מערכות אלו התפתח תחום נוסף אשר נקרא עמילות מכס. מערך זה כולל למעשה חברות עמילות מכס אשר מטרתן העיקרית היא לסייע ליבואן או ליצואן לנהל את עסקיו באופן הקל והפשוט ביותר. בפועל, חברות עמילות מכס משמשות כנציגות הרשמיות של הלקוח ומתווכות בינו לבין הרשויות.

כיום, חברות עמילות מכס מציעות ללקוחותיהן טווח רחב של שירותים שמטרתם היא לפשט את תהליך היבוא ואת ההתמודדות מול הרשויות וכן להפוך אותו לחסכוני ביותר עבור הלקוח. לשם כך, חברות עמילות מכס מעסיקות אנשי מקצוע הנקראים עמילי מכס או סוכני מכס, אשר מייעצים ללקוח, מייצגים אותו מול הרשויות מלווים ומנווטים אותו לכל אורך התהליך.

לחברת עמילות מכס כמה תחומי אחריות, המרכזיים שבהם:

– טיפול בניירת הדרושה לכל משלוח והגשתה למכס
– סיווג והערכת טובין (ביבוא או ביצוא)
– ייעוץ בנושא סיווג הטובין, תעריפי מכס, פטורים, הסכמי סחר והגדרת מקור הטובין
– תשלום המסים והאגרות לרשויות המכס והנמלים
– טיפול בדרישות וקבלת אישורים מיוחדים ממשרדים ממשלתיים
– שחרור הטובין מהמכס
– ייצוג הלקוח אל מול הרשויות במקרים של מחלוקות מול הרשויות (למשל בנושא סיווג הטובין)

בנוסף, חברות עמילות מכס נוהגות לספק שרותים נלווים נוספים, כגון:

– הובלה ימית או אווירית
– ביטוח מטען
– אחסון המטען
– טיפול לוגיסטי במטען: שינוע יבשתי מבית הלקוח לנמל או להיפך, פריקה/העמסת המטען על המכולה, אריזת המטען ועוד
– מעקב מטענים

כיצד יש לבחור חברת עמילות מכס מתאימה?

כאשר אנו באים לבחור חברת עמילות מכס מתאימה, חשוב להתייחס לכמה פרמטרים מרכזיים: ראשית, רצוי לבצע מחקר מקדים לצורך השוואת מחירים ושירותים. ישנן כיום בשוק לא מעט חברות עמילות מכס אך לא כולן מציעות את אותו סל שירותים והתעריפים משתנים בהתאם לסוג החבילה אותה נבקש. בשל כך רצוי לחפש חברת עמילות מכס המציעה חבילת שירותים המתאימה לדרישות ולצרכים שלנו. בנוסף, כיוון שקשרי הסחר עם כל מדינה הם קצת שונים, רצוי לבחור בחברת עמילות מכס לה ניסיון בעבודה עם המדינה אליה אנו מתכננים לייבא או לייצא, למשל – איטליה או סין. בנוסף, יש לוודא כי אותה חברת עמילות מכס מקיימת קשרי עבודה עם נציגויות עמילות מכס מקבילות באותה מדינה, הממוקמים בנמלים המרכזיים שלה.

שנית, יש לבחון את נושא המקצועיות. חברת עמילות מכס שתפעל באופן הטוב ביותר למען האינטרסים שלנו היא חברה מנוסה ובעלת ידע, המתמצאת באספקטים השונים של שילוח בינלאומי, השולטת בחוקים בתקנות של הסחר הבינלאומי ועל כן מסוגלת להציע את הייעוץ הטוב ביותר עבורנו. כמובן שיש לוודא שמדובר בחברת עמילות מכס מקצועית אשר מחזיקה בכל הרישיונות הנדרשים ואשר סוכניה הם עילי מכס מורשים.

לסיום, חשוב לוודא כי חברת עמילות מכס בה תבחרו היא חברה אמינה וזמינה, המסוגלת לספק לכם ליווי מקצועי צמוד לאורך כל הדרך, לענות על כל השאלות שלכם ולהתייצב לצידכם בכל מקרה של תקלה, עיכוב או מחלוקת.

מדוע לבחור בחברתנו כחברת עמילות המכס שלכם?

חברתנו מביאה לישראל רמת שרות אחרת בתחום של עמילות מכס. לחברה ניסיון עשיר בתחומי עמילות מכס שונים כגון תקינה, רישוי והיתרים, סיווג סחורות, שחרור סחורות ועוד. לחברתנו סניפי עמילות מכס בנמלי חיפה, אשדוד, נתב"ג ומעברים יבשתיים.

חברתנו מנוסה ומוכרת בכל מחלקות מכון התקנים, משרד הכלכלה ושאר משרדי הממשלה.

בחברתנו מאמינים במתן שרות אישי ומקצועי. לחברתנו צוות מקצועי בעל וותק של כ-30  שנה בתחום הסחר הבינלאומי ועמילות מכס. כל אחד מעובדינו מביא עמו ברמה האישית את התמקצעותו בתחומו.

לחברתנו שם אמין ומקצועי בכל משרדי הממשלה:
מכון התקנים – מתן אישורים מהיר.
משרד הבריאות תחנות הסגר – מתן אישורים מהיר.
משרד הכלכלה (משרד התמ"ת) – לפתרון בעיות שנוצרו.
לחברתנו שם מוכר בכל משרדי המכס ברחבי הארץ, כך שמרביתם המוחלט של השחרורים שלנו משתחררים בהליך ד' (התרה ממוחשבת).

למידע ושאלות בנושא עמילות מכס : צרו קשר

למידע והצעת מחיר צור קשר
החומה 12, קומה 1, ראשון לציון
ראשון-חמישי 08:00-17:00
login-logo
  • Rome
  • Hong Kong
  • New York
  • Los Angeles

All rights Reserved. Design by Korozya Studio